„Chodź na łyżwy” z KS ice’n’roll i weź udział w darmowych zajęciach i pokazach
22.11.2023 15:27

  26.XI.2023 na lodowisku Torbyd w Bydgoszczy odbędą się bezpłatne zajęcia z łyżwiarstwa figurowego oraz pokazy trenerów i zawodników. Wydarzenie, którego organizatorami jest klub sportowy ice’n’roll oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego, realizowane jest w ramach programu „Chodź na Łyżwy”. Impreza odbędzie się już po raz czwarty i odbędzie się w godzinach 13:20 – 15:15. Wstęp jest bezpłatny, a na miejscu będzie możliwość odpłatnego wypożyczenia łyżew.

  W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno dzieci (od 4-tego roku życia) jak i dorośli. Organizatorzy przygotowali dwie tury zajęć z łyżwiarstwa figurowego oraz dwie sesje pokazowe. Swoje umiejętności zaprezentują trzy zespoły łyżwiarstwa synchronicznego z drużyny Team Skadi oraz solistki, które na co dzień trenują i uczą w miejscowym klubie ice’n’roll. 

  - Klub ice’n’roll specjalizuje się m.in. prowadzeniu zajęć z łyżwiarstwa synchronicznego, w którym rywalizują drużyny składające się od 8 do 16 osób. Zawodnicy prezentują program, składający się z elementów takich jak blok, koło czy intersekcja co jest niezwykle widowiskowe. Dyscyplina ta jest także bardzo rozwijająca dla najmłodszych, którzy poprzez zabawę uczą się organizacji czasu i współpracy. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z łyżwami przygodę z łyżwami, bez względu na wiek i umiejętności. – powiedziała Maja Tandecka, Prezes klubu ice’n’roll. 

  Zapisy na zajęcia są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona.

  Harmonogram:

  1. 13:20 - 14:00 - I tura zajęć
  2. 14:00 - 14:10 - Pokaz zawodników
  3. 14:10 - 14:25 - Przerwa techniczna
  4. 14:25 - 15:05 - II tura zajęć
  5. 15:05 - 15:15 - Pokaz zawodników

  ZAPISY:https://tinyurl.com/2trxbx9k

  Program realizowany jest dzięki wsparciu PGE Polska Grupa Energetyczna oraz współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

  Program Chodź na łyżwy

  Program "Chodź na łyżwy" ma na celu popularyzowanie łyżwiarstwa figurowego w całym kraju. Realizowany jest za pomocą bezpłatnych zajęć dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli oraz dni otwartych, na które PZŁF zaprasza całe rodziny. Uczestnicy, pod czujnym okiem instruktorów, mogą wziąć udział w zajęciach, a także grach i animacjach łyżwiarskich. Korzyści dla zdrowia i rozwoju emocjonalnego są bardzo szybko zauważalne, dlatego nie zwlekaj i po prostu - chodź na łyżwy!

  Podziel się na: