Dzień otwarty w ramach programu „Chodź na Łyżwy” w Czarnym Dunajcu już 25.11.2023
21.11.2023 13:42

  Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego i Podhalański Klub Łyżwiarstwa Figurowego Zwyrtany zapraszają na kolejne wydarzenie promujące program Chodź na Łyżwy. W tym roku impreza po raz pierwszy odbędzie się na lodowisku w Czarnym Dunajcu, przy ul. Ojca Świętego Jana Pawła II. Impreza skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym oraz ich opiekunów, a rozpocznie się o godz. 13:05. Wstęp jest bezpłatny, na miejscu będzie możliwość odpłatnego wypożyczenia łyżew.

  W trakcie imprezy planowane są zarówno zajęcia dla osób chcących spróbować swoich sił na lodowisku, jak i pokazy zawodników. Organizatorzy przewidzieli dwie tury zajęć oraz dwa pokazy, a całe wydarzenie potrwa od godz. 13:05 do 15:00. 

  - Krajobraz za oknem powoli zaczyna pokrywać się pierwszym śniegiem, dni stają się krótsze, a liczba możliwych aktywności chwilowo maleje… właśnie dlatego to idealny moment żeby spróbować w rodzinnym gronie tak pięknego sportu, jakim jest łyżwiarstwo. W tym roku wydarzenie w ramach akcji „Chodź na Łyżwy” po raz pierwszy odbędzie się na lodowisku w Czarnym Dunajcu, dzięki czemu będziemy mogli dotrzeć do jeszcze szerszej społeczności osób zainteresowanych propagowaną przez nas dyscypliną. Zapraszamy nie tylko dzieci, ale i osoby dorosłe, bo łyżwy to zabawa dla wszystkich – powiedział Andrzej Gawarkiewicz, Koordynator programu "Chodź na Łyżwy”.

  Harmonogram:

  1. 13:05 - 13:45 I tura zajęć
  2. 13:45 - 13:55 Pokaz zawodników
  3. 13:55 - 14:10 Przerwa techniczna
  4. 14:10 - 14:50 II Tura zajęć
  5. 14:50 - 15:00 Pokaz zawodników

  Chętnych do odbycia bezpłatnych zajęć zapraszamy na 30 minut przed rozpoczęciem poszczególnych tur.

  ZAPISY: https://forms.gle/1DbWJzR7PeDJ7dj2A

  Program realizowany jest dzięki wsparciu PGE Polska Grupa Energetyczna oraz współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

  Program Chodź na łyżwy

  Program "Chodź na łyżwy" ma na celu popularyzowanie łyżwiarstwa figurowego w całym kraju. Realizowany jest za pomocą bezpłatnych zajęć dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli oraz dni otwartych, na które PZŁF zaprasza całe rodziny. Uczestnicy, pod czujnym okiem instruktorów, mogą wziąć udział w zajęciach, a także grach i animacjach łyżwiarskich. Korzyści dla zdrowia i rozwoju emocjonalnego są bardzo szybko zauważalne, dlatego nie zwlekaj i po prostu - chodź na łyżwy!

  Podziel się na: