Polska zorganizuje dodatkowe zawody JGP
29.07.2022 08:55

  W związku z rezygnacją francuskiej Federacji łyżwiarskiej z organizacji piątych zawodów w tegorocznym cyklu Junior Grand Prix w Grenoble Międzynarodowa Unia Łyżwiarska przyznała organizację tych zawodów Polsce. W ten sposób po raz pierwszy w historii zorganizujemy dwa zawody w cyklu JGP w Gdańsku w tym samym roku.

  Polska pierwotnie otrzymała prawo organizacji szóstych zawodów w tegorocznym cyklu Junior Grand Prix w dniach 5-8 października 2022 r. w Gdańsku.

  Tydzień wcześniej zaplanowano piąte zawody cyklu w Grenoble we Francji. Niestety kilka dni temu FFSG poinformowało ISU, że musi zrezygnować z organizacji tych zawodów, wobec czego Międzynarodowa Unia Łyżwiarska poszukiwała nowego organizatora zawodów.

  Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego wyraził wolę i gotowość przejęcia organizacji dodatkowych zawodów JGP w Gdańsku. PZŁF posiada duże doświadczenie w organizacji tego rodzaju zawodów i dobrze przygotowany zespół ludzi odpowiedzialnych za ich przygotowanie i przeprowadzenie. Polska aplikacja została pozytywnie odebrana i Rada ISU w dniu 29.07.2022 r. postanowiła przyznać Polsce organizację dodatkowych zawodów JGP w obecnym sezonie.

  Polska będzie gospodarzem zawodów w dniach 28.09.2022 - 01.10.2022. JGP odbędzie się w Gdańsku, na Hali Olivia i zostanie rozegrane we wszystkich czterech konkurencjach (wraz z parami sportowymi).

  Tydzień po tygodniu będziemy gościć w Gdańsku najlepszych młodych łyżwiarzy świata, a dodatkowo - jako gospodarz zawodów - otrzymamy możliwość zgłoszenia większej liczby polskich zawodników do tych prestiżowych zawodów.

  Podziel się na: