ISU Challenger Series Warsaw Cup 2023
15.11.2023 10:55

  Najlepsi polscy i światowi łyżwiarze figurowi, ponownie w Warszawie!

  W dniach 15-19 listopada na warszawskim lodowisku COS Torwar odbędą się zawody Warsaw Cup 2023, zaliczane do cyklu Challenger Series. To już dwudziesta pierwsza edycja imprezy, do której w tym roku zgłosiło się 62 solistów oraz solistek, ponad 20 par tanecznych oraz 13 par sportowych z Polski i Świata startujących w zawodach międzynarodowych. W tym roku szczególną uwagę warto zwrócić na występy m.in. Jekateriny Kurakowej, która w barwach Polski wywalczyła 4. miejsce na Mistrzostwach Europy oraz jednego z najbardziej utytułowanych zawodników na świecie  – Jasona Browna z USA.

  Zawody Warsaw Cup 2023, zostaną rozegrane w ramach prestiżowego cyklu ISU Challenger Series w łyżwiarstwie figurowym. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć występy jednych z najlepszych polskich i światowych łyżwiarzy w konkurencjach solowych i par tanecznych oraz par sportowych. W tym roku do zawodów z cyklu Challenger oraz zawodów międzynarodowych zgłosiła się rekordowa liczba ponad 130 łyżwiarek i łyżwiarzy z prawie 20 państw. 

  Reprezentantami naszego kraju oprócz Jekateriny Kurakowej, będą m.in. mistrz polski, Kornel Witkowski oraz debiutująca w tym sezonie para sportowa, Julia Szczecinina (Ioulia Chtchetinina) i Michał Woźniak, którzy zdążyli już pokazać się z bardzo dobrej strony i są jednymi z faworytów w swojej konkurencji. Warto też uważnie obserwować występy par tanecznych, gdzie aż cztery polskie duety powalczą o powołanie na największe imprezy w tym sezonie. Jeżeli chodzi o zawodników z zagranicy to uwagę kibiców, powinien przykuć m.in. brązowy medalista mistrzostw Europy – Szwajcar, Lukas Britschgi oraz jego rodaczka Alexia Paganini, medalistka zawodów z cyklu Challenger Series, która po krótkiej przerwie wraca do rywalizacji. 

  - Co roku rywalizujemy o prawo organizacji zawodów z serii Challenger Series, dlatego tym bardziej cieszymy się, że to Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego ponownie będzie miał okazję ugościć najlepszych łyżwiarzy i kibiców na lodowisku COS Torwar II. W tym roku do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba ponad 130 łyżwiarzy, co świadczy o popularności imprezy wśród najlepszych zawodników z kraju i zagranicy – powiedział organizator zawodów i sekretarz generalny PZŁF Jakub Wójcik.

  Impreza odbędzie się w formacie Grand Prix, a na widzów oprócz niezapomnianego show czeka także profesjonalna otoczka wydarzenia taka jak: prezentacja zawodników przez speakerów w trakcie rozgrzewek, prezentacja wyników w czasie rzeczywistym i anglojęzyczny komentarz w trakcie oficjalnej transmisji internetowej. 

  Na zawody zapraszają Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego oraz PGE Polska Grupa Energetyczna i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

  Podziel się na: