ISU Visiting Coach w Warszawie
14.05.2022 08:22

  W Warszawie dobiegło końca tygodniowe zgrupowanie zawodników Kadry Narodowej z trenerem wizytującym ISU. Młodzi zawodnicy i ich klubowi trenerzy trenowali i szkolili się pod okiem szwajcarskiego trenera Petera Gruttera, który poprowadził do dwukrotnego Mistrzostwa Świata Stefana Lambiela.

  Na zgrupowanie zostali zaproszeni najmłodsi zawodnicy Kadry Narodowej młodzików, juniorów młodszych oraz juniorów poniżej 15 roku życia ze swoimi klubowymi trenerami. W związku z nieobecnością czwórki kadrowiczów do udziału została zaproszona także czwórka dodatkowych juniorów młodszych obserwowanych pod kątem powołania do Kadry Narodowej w przyszłości.

  W zgrupowaniu wzięli udział trenerzy klubowi zaproszonych zawodników oraz, dzięki uprzejmości trenera prowadzącego, także kilku dodatkowych trenerów.

  To był intensywny, pracowity, ale również inspirujący tydzień dla wszystkich uczestników. 

  Zgrupowanie odbyło się we współpracy z Międzynarodową Unią Łyżwiarską, jak również dzięki wsparciu PGE S.A., partnera głównego PZŁF, oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. PZŁF dziękuję również Centralnemu Ośrodkowi Sportu za współpracę przy organizacji zgrupowania.

  Podziel się na: