Za nami Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2022 w Cieszynie
21.03.2022 12:42

Ostatnie mistrzowskie zawody w sezonie 2021/22 odbyły się w miniony weekend w Cieszynie. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Piastowski Piruet kolejny raz zorganizował Klub Sportowy Cieszyn wraz z Miastem Cieszyn i Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego.

W kategorii Młodzieżowca pod nieobecność Kornela Witkowskiego, Vladimira Samoilova i Jakuba Lofka tylko dwójka zawodników przystąpiła do walki o medale.Bezapelacyjnie triumfował Miłosz Witkowski z MKS Axel Toruń wyprzedzając o 58 pkt. Szymona Derechowskiego wychowanka UKŁF Spin Katowice.

Wśród Solistek walka była bardziej wyrównana. Złoto i tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Laura Szczęsna, zawodniczka MKŁ Łódź. Wyprzedziła klubową koleżankę Natalię Lerkę, która stanęła na drugim stopniu podium. Brązowy medal wywalczyła Magdalena Zawadzka reprezentantka UKŁF Unii Oświęcim. Walka w tej kategorii trwała do samego końca. Zofii Grzegorzewskiej, również zawodniczce MKŁ Łódź, do podium zabrakło jedynie 24 setne punkta.

Równolegle śledziliśmy rywalizację w Piastowskim Piruecie. Warto odnotować  dobry start Weroniki Ferlin z UIKŁF Piruette Opole która bezapelacyjnie wygrała w kategorii Juniorek. Pokonała Wiktorię Pachę z MKŁ Łódź i Roksanę Ciastoń z ŁKS Soła Oświęcim.

Gospodarz zawodów, klub KS Cieszyn, kolejny raz ufundował dodatkowe nagrody dla startujących łyżwiarzy. Komisja Sędziowska przyznała specjalne wyróżnienia za najlepsze piruety wykonane podczas zawodów.

Laureaci nagrody: klasa wstępna U7 - Amelia Kośniewska, klasa brązowa U9 - Mikołaj Słobodzian, klasa brązowa U9 - Edyta Garus, klasa srebrna U11 - Nadia Kaczyńska, klasa złota U13 - Julita Błoniarz, klasa juniora młodszego A - Alicja Rejment, klasa juniora młodszego B - Zariana Zapolska.