Za nami najlepsze dla naszej reprezentacji Mistrzostwa Świata Juniorów od 2007 roku!
19.04.2022 12:23

  W stolicy Estonii zakończyły się przeniesione z Bułgarii Mistrzostwa Świata Juniorów 2022. W skład polskiej reprezentacji weszły dwie czternastoletnie solistki, Wiktoria Małyniak i Noelle Streuli (obie Walley-Plus Duo Warszawa), szesnastoletni solista Jakub Lofek (UKŁF Unia Oświęcim) oraz dziewiętnastolatkowie, para taneczna Olivia Oliver i Joshua Andari (MKŁ Łódź). Tancerze kończą karierę juniorską, natomiast dla pozostałych naszych reprezentantów był to debiut w imprezie tej rangi. 

  Do finałów zakwalifikowaliśmy się we wszystkich trzech konkurencjach, zajmując następujące miejsca:

  14. Olivia Oliver i Joshua Andari

  Para awansowała o dwa miejsca po tańcu rytmicznym zdobywając łącznie 129,18 pkt - zaledwie o 0,5 pkt mniej od swojego rekordu. Taniec dowolny do muzyki Led Zepellin został wykonany solidnie, przynosząc m pozytywną jakość wykonania we wszystkich elementach i najwyższe poziomy trudności (poza sekwencjami kroków), a najwyżej oceniona została sekwencja twizzli oraz piruet parowy.

  15. Noelle Streuli.

  Zawodniczka utrzymała 15. pozycję po programie krótkim, co nie było najprostsze przy znakomicie atakującej Włoszce, Annie Penettcie (awans z 24 na 13, 9. program dowolny). Noelle uzyskała w sumie 154,78 punktów, bijąc swój rekord w nocie łącznej, a wcześniej również w programie krótkim. Wykonała najtrudniejszy od początku sezonu program - z trzema kombinacjami skoków, w tym 2a-3t oraz 2a-1e-3sal. Wszystkie piruety zostały ocenione na czwarty poziom, a kroki na trzeci.

  24. Jakub Lofek.

  Zawodnik utrzymał 24. lokatę, zdobywając 151,48 pkt. w nocie łącznej. W programie krótkim wykonał kombinację 3lz-2t, 3f oraz 2a. W lądowaniu przy 3f przydarzył się mu błąd przy lądowaniu, który na szczęście nie zaważył na awansie do finału. W programie dowolnym Kubie nie udało się pobić własnych rekordów (blisko było w programie krótkim), ale jest pierwszym solistą od 2011 roku, który zakwalifikował się do finału.

  33. Wiktoria Małyniak

  Na 33. pozycji (43 startujące) zakończyła swój występ w programie krótkim Wiktoria Małyniak. Uzyskała 44,51 pkt, trzy punkty poniżej swojego rekordu. Wika wykonała wszystkie zaplanowane elementy. W potrójnym Flipie przydarzył się błąd przy lądowaniu i zawodniczka przekroczyła jeszcze czas muzyki, co poskutkowało jednopunktowym odjęciem. Jednakże nawet czysto wykonany program nie dałby jej awansu w bardzo silnie obsadzonej stawce. Zawodniczka potrzebuje większej liczby startów, co niestety było w tym roku mocno utrudnione ze względu na zmianę trenerów, a później przez sytuację międzynarodową.

  Ekipa wysłana do Tallinna była jedną z najmłodszych. Poza Olivią Oliver, wszyscy zawodnicy debiutowali w imprezie tej rangi. Od 2004 do 2020 roku (w 2021 impreza się nie odbyła) nasi reprezentanci kwalifikowali się do finałów zaledwie trzykrotnie - 20. miejsce Ołeksandry Borysowej i Cezarego Zawadzkiego, 7. miejsce Natalii Kaliszek i Maksyma Spodyriewa oraz 7. miejsce Ekateriny Kurakowej.

  Bardzo cieszą perspektywiczne wyniki i zebrane doświadczenia tej młodej ekipy. Gratulacje dla zawodników oraz dla trenerów. Życzymy owocnych przygotowań do następnego sezonu!

  Podziel się na: