Zakończyły się Mistrzostwa Świata 2022
28.03.2022 13:19

Za nami Mistrzostwa Świata 2022 w Montpelier. We Francji rywalizowała czwórka Reprezentantów Polski.

Były to inne Mistrzostwa Świata niż zwykle. Z jednej strony czempionat globu w sezonie olimpijski cieszy się mniejszym zainteresowaniem, z drugiej strony nieobecność reprezentantów Rosji, zwłaszcza w konkurencji solistek i par sportowych, otworzyła przed wieloma zawodnikami możliwość rywalizacji o medale. Dzięki temu było to bardzo ciekawe Mistrzostwa Świata, pełne interesującej rywalizacji i programów na bardzo wysokim poziomie. Pomimo bardzo długiego i trudnego sezonu wielu zawodników pokazało pełnię swoich możliwości i ucieszyło fanów łyżwiarstwem figurowym na najwyższym poziomie.

Nasi Reprezentanci - solista Vladimir Samoilov i  para taneczna Anastazja Poibina i Pavel Golovishnikov - w swoim debiucie na imprezie mistrzowskiej ISU popełnili sporo błędów i niestety nie zakwalifikowali się do drugiej części konkurencji. Vladimir zajął miejsce 27. a Anastazja i Pavel uplasowali się na miejscu 28.

Znacznie lepiej zaprezentowała się solistka Ekaterina Kurakova, która zajęła 13. lokatę. Szczególnie należy docenić postawę Katii w programie dowolnym, w którym nie poddała się pomimo problemów zdrowotnych, z którymi zmagała się przed swoim występem. Bardzo dobrze zaprezentowany program dowolny pozwolił jej awansować z 16. pozycji po programie krótki. Sam program dowolny został oceniony jako 9. najlepszy występ solistki tego wieczoru a Katii zabrakło tylko dwóch punktów do miejsca w pierwszej dziesiątce.

To był niezwykle trudny ale bardzo udany sezon dla Ekateriny Kurakovej, która od września 2021 r. do marca 2022 r. wystartowała w aż 9 zawodach, w tym Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata i Europy oraz dwóch zawodach z cyklu Grand Prix.

Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za przygotowania Katii oraz pozostałych naszych reprezentantów do nowego sezonu.