Najlepsi polscy Juniorzy w łyżwiarstwie figurowym powalczą o tytuł Mistrza Polski i Kryształowy Dzban
17.01.2024 17:17

  W dniach 19 – 21 stycznia śmietanka polskich juniorów w łyżwiarstwie figurowym pojawi się na lodowisku MOSiR Krynica-Zdrój i zaprezentuje swoje umiejętności przed zgromadzoną publicznością. Zawody organizowane przez Klub Łyżwiarstwa Figurowego Biellmann Krynica-Zdrój i Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego to wyjątkowa okazja, aby wspólnie kibicować młodym adeptom tej widowiskowej dyscypliny. W imprezie weźmie udział około 40 zawodników i zawodniczek z całego kraju. To jednak nie koniec atrakcji, ponieważ dzień wcześniej – 18 stycznia wystartują także zawody o Kryształowy Dzban. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

  Mistrzostwa Juniorów w Łyżwiarstwie figurowym to fantastyczna okazja dla mieszkańców województwa małopolskiego, ale także wszystkich osób, które spędzają w tym czasie  ferie zimowe w Krynicy-Zdroju aby zobaczyć najlepszych polskich łyżwiarzy młodego pokolenia. Zawody zostaną rozegrane we wszystkich kategoriach juniorskich do lat 18. w czterech konkurencjach: soliści, solistki, pary taneczne i pary sportowe. 

  Możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością to duże wydarzenie dla każdego młodego zawodnika. Każda para rąk, która w trakcie zawodów złoży się do oklasków doda im odwagi i zmotywuje ich do pokazania się z jak najlepszej strony, dlatego organizatorzy serdecznie zapraszają do licznego udziału. Impreza odbędzie się na lodowisku MOSiR Krynica-Zdrój przy ul, Park Sportowy 5 w godzinach od 8:00 do 18:00. Wstęp wolny!

  Dokładny program zawodów dostępny jest na stronie www.plzf.pl/events

  Na zawody zapraszają Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego oraz PGE Polska Grupa Energetyczna i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

  Podziel się na: