Jacek Tascher wybrany Prezesem na nową kadencję
29.08.2021 00:00

  W wyborach na Prezesa PZŁF wystartowali dwaj kandydaci. Roman Derks uzyskał 19 głosów zaś dotychczasowy Prezes, Jacek Tascher, uzyskał 27 głosów i został wybrany Prezesem Związku na lata 2021-2025.

  "Podczas poprzedniej kadencji bardzo zmieniliśmy PZŁF - zarówno pod względem organizacyjnym, jak i marketingowym. Nadal mamy wiele do zrobienia, nie celebrujemy więc zwycięstwa w wyborach, tylko wracamy do rzetelnej pracy. To dla polskich łyżew bardzo ważny rok - rozpoczynamy starania o prawo organizacji Mistrzostw Europy w 2025 roku, przy zaangażowaniu PGE Polskiej Grupy Energetycznej celebrujemy stulecie PZŁF i staramy się o poszerzenie bazy krytych, pełnowymiarowych lodowisk dla łyżwiarstwa figurowego." - komentuje Jacek Tascher, nowo wybrany Prezes PZŁF.

  "Jesteśmy bardzo zadowoleni z programu popularyzatorskiego Chodź na łyżwy i tego, że dzięki sponsorowi PGE Energia Ciepła mogliśmy poszerzyć nasze działania i dołączyć do programu grupy przedszkolne. Jeśli chodzi o łyżwiarstwo wyczynowe, mamy już jedną kwalifikację olimpijską i walczymy o kolejne. Za nami też bardzo obiecujący początek sezonu juniorskiego. Nasi zawodnicy pokazali się dobrej strony w imprezach z cyklu Junior Grand Prix. Mamy kilka obiecujących osobowości - dodaje Jacek Tascher.

  Jacek Tascher, w swojej karierze sportowej występował w konkurencji solistów, a następnie w konkurencji par tanecznych, z Haliną Gordon-Półtorak. Uczestnik mistrzostw Świata i Europy, dwukrotny mistrz Polski w konkurencji solistów (1973, 1975) oraz dwukrotny wicemistrz Polski w parach tanecznych (1978, 1979).

  Ukończył studia na wydziale trenerskim Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz studia podyplomowe z zarządzania marketingiem oraz z marketingu strategicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

  W latach 1981–1989 był zatrudniony w Polskim Związku Łyżwiarstwa Figurowego jako kierownik wyszkolenia oraz sekretarz generalny, a następnie w 2001 roku wybrany został do Zarządu PZŁF, w którym pełnił funkcję wiceprezesa ds. sportowych. Pełni również funkcję wiceprezesa Warszawsko-Mazowieckiego Związku Łyżwiarskiego. Założyciel warszawskiego Towarzystwa Łyżwiarstwa Figurowego „Walley” i klubu łyżwiarstwa figurowego Walley-Plus Duo.

  Od 1996 roku komentuje łyżwiarstwo figurowe dla polskiego Eurosportu. Obecnie, również, dla Polsatu Sport.

  W 2018 roku, podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Delegatów PZŁF, wybrany został na Prezesa Zarządu Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

  Walne Zgromadzenie Delegatów wybrało także kolegialne organy władzy PZŁF.

  Do Zarządu Związku zostali wybrani:

  1. Jolanta Baryła

  2. Zenon Dagiel

  3. Agnieszka Dąbrowska-Perzyna

  4. Agnieszka Filipowicz

  5. Halina Gordon-Półtorak

  6. Magdalena Tascher

  Komisja Rewizyjna została wybrana w następującym składzie:

  1. Grzegorz Baranowski

  2. Bożena Bernadowska

  3.  Agata Błachut-Stoczek

  4.  Aleksander Gosk

  5.  Zbigniew Niźnikiewicz

  Do Komisji Dyscyplinarnej zostali wybrani:

  1. Weronika Anna Bartoszewska-Dernałowicz

  2. Rafał Chrzanowski

  3. Agnieszka Kożuchowicz

  4. Mateusz Minota

  5. Aleksander Półtorak

  6. Maciej Syzdół

  Podziel się na: