Międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym EDGE CUP ponownie w Katowicach
19.02.2024 15:08

  Międzynarodowe zawody EDGE CUP w łyżwiarstwie figurowym ponownie w Katowicach. Po dużym sukcesie pierwszej edycji w 2023 roku, organizatorzy, czyli Klub Sportowy „EDGE” Skating Academy Katowice oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego podnoszą poprzeczkę jeszcze wyżej. W tym roku w trakcie aż 5 dni w zawodach weźmie udział ponad 400 zawodników z Polski i zagranicy. W trakcie imprezy odbędą się również pierwsze Otwarte Mistrzostwa w Solo Dance. Impreza została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. 

  Rok 2024 jest wyjątkowy dla świata sportu oraz łyżwiarstwa figurowego. W tym roku mija dokładnie sto lat od pierwszych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Chamonix we Francji, w ramach których konkurowali również łyżwiarze figurowi. Dyscyplina ta z roku na rok zyskuje na popularności, czego przykładem są takie inicjatywy jak zawody EDGE CUP w Katowicach.

  - Dziesięć lat temu jako klub “EDGE” Skating Academy, za najważniejsze cele postawiliśmy sobie popularyzację łyżwiarstwa figurowego oraz wspieranie ludzi w rozwijaniu i pielęgnowaniu ich pasji do tego fantastycznego sportu. Pierwsza edycja zawodów pokazała, że nasze marzenia są realne, dlatego z dumą ponownie organizujemy EDGE CUP. Dzięki temu jeszcze bardziej przybliżamy się do realizacji naszej misji. - mówi Dominika Policha-Prezes Klubu.

  Zawody ponownie odbędą się na Lodowisku Jantor Arena, przy ul. Zofii Nałkowskiej 11. Z uwagi na bardzo dużą liczbę uczestników, która wzrosła z 250 do ponad 400, organizatorzy zdecydowali o wydłużeniu trwania imprezy z 3 do 5 dni. Zawodnicy będą rywalizowali w następujących konkurencjach: soliści i solistki, pary taneczne, solo dance, a także we wszystkich kategoriach wiekowych - od klasy wstępnej po seniorów. Dodatkowo w tym roku w ramach zawodów po raz pierwszy w historii zostaną rozegrane Otwarte Mistrzostwa Polski Solo – Dance, gdzie w kilku kategoriach wiekowych będą rywalizować zawodnicy z kraju i zagranicy.

  W tym roku oprócz licznej reprezentacji z Polski zobaczymy także zawodników z Czech, Słowacji, Niemiec, Finlandii, Francji, Serbii, Węgier i Wielkiej Brytanii. Nad wydarzeniem czuwać będą międzynarodowi sędziowie. 

  - Dzięki pozytywnemu odbiorowi pierwszej edycji zawodów, w tym roku mamy przyjemność gościć jeszcze więcej zawodników zagranicznych. Mamy nadzieję, że zawody EDGE CUP będą nową tradycją nie tylko dla nas, ale także dla coraz większej grupy klubów i pasjonatów łyżwiarstwa z każdego zakątka świata - podkreśla Przemysław Domański-V-ce Prezes Klubu, założyciel oraz trener koordynator klubu KS “EDGE” Skating Academy Katowice.

  Wszystkie informacje takie jak plan minutowy, wyniki zawodników oraz transmisja online dostępne są na oficjalnej stronie imprezy: www.edgecup.pl

  Na zawody zapraszają Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego oraz PGE Polska Grupa Energetyczna i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

  Podziel się na: