“Chodź na łyżwy” w Cieszynie i weź udział w bezpłatnych zajęciach oraz pokazach na żywo
07.12.2023 16:26

  Już 17 grudnia mieszkańcy Cieszyna i okolic będą mieli okazję do świetnej zabawy i odkrycia nowej pasji. Przy ul. Sportowej 1 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków odbędzie się kolejna odsłona cyklicznego projektu Dni Otwartych programu „Chodź na łyżwy” organizowanego przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego. Wstęp jest bezpłatny, a na miejscu będzie możliwość odpłatnego wypożyczenia łyżew.

  Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 pokazem umiejętności miejscowych zawodników. Po piętnastominutowym występie pierwsza tura młodych adeptów tej widowiskowej dyscypliny wejdzie na lodowisko, by pod okiem instruktorów z Klubu Sportowego Cieszyn doskonalić swoje umiejętności. O godzinie 11:25 widzowie będą mogli zachwycić się kolejnym pokazem, po którym w łyżwiarstwie figurowym swoich sił spróbuje druga grupa uczestników.

   – Po raz kolejny wspólnie z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego organizujemy  świetną akcję pt. “Chodź na łyżwy”. Mamy jasne intencje - chcemy zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu wolnego. W tym przypadku uczestników zapraszamy do jazdy na łyżwach i nauki różnych figur – Stwierdza Zbigniew Niżnikiewicz z KS Cieszyn.

  – W ramach imprezy przygotowaliśmy – poza nauką pierwszego kroku dla najmłodszych adeptów – konkursy sprawnościowe. Uczestnicy, którzy już coś potrafią, będą mogli więc szczególnie się wykazać, prezentując wachlarz umiejętności. Wierzymy, że jak co roku możemy liczyć na duży oddźwięk wśród cieszyńskiej młodzieży – dodaje.

  Harmonogram:

  10:00 - 10:15 Pokaz

  10:15 - 11:05 I tura

  11:05 - 11:20 Przerwa techniczna

  11:25 - 11:40 Pokaz

  11:40 - 12:30 II tura

  Link to zapisów: https://forms.gle/Y6YKs3EB3G6nxvaCA

  Program realizowany jest dzięki wsparciu PGE Polska Grupa Energetyczna oraz współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

  Program „Chodź na łyżwy" ma na celu popularyzowanie łyżwiarstwa figurowego w całym kraju. Realizowany jest za pomocą bezpłatnych zajęć dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli oraz dni otwartych, na które PZŁF zaprasza całe rodziny. Uczestnicy pod czujnym okiem instruktorów mogą wziąć udział w zajęciach a także grach i animacjach łyżwiarskich. Korzyści dla zdrowia i rozwoju emocjonalnego są bardzo szybko zauważalne, dlatego nie zwlekaj i po prostu – chodź na łyżwy!

  Podziel się na: