17 lutego „Chodź na Łyżwy” w Warszawie!
13.02.2024 11:10

  Już 17 lutego Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego zaprasza na warszawską edycję Dnia Otwartego programu „Chodź na Łyżwy”, która odbędzie się na COS Torwar Lodowisko. To świetna okazja dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z łyżwami lub podszkolić swoje umiejętności. Organizatorzy przewidzieli dwie tury bezpłatnych zajęć oraz dwa pokazy, które poprowadzą instruktorzy i członkowie trzech miejscowych klubów. Wstęp jest bezpłatny, a na miejscu będzie możliwość odpłatnego wypożyczenia łyżew.

  Celem akcji „Chodź na Łyżwy” jest popularyzacja łyżwiarstwa, jako sportu, który może uprawiać każdy, niezależnie od wieku. Łyżwy niosą nie tylko korzyści dla zdrowia, ale także koordynacji i rozwijania umiejętności interpersonalnych. W trakcie warszawskiej edycji, zobaczymy pokazy trzech klubów: FSA, MUKS Walley-Plus Duo i MKS Ochota, których przedstawiciele pod swoje skrzydła wezmą również młodych i tych mniej młodych adeptów łyżwiarstwa.  

  - Po kilku długich latach mamy możliwość powrotu na warszawski Torwar z dniem promocyjnym programu. Miejsce to ma dla nas symboliczne znaczenie ze względu na codzienny charakter naszej pracy w biurze Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. To stąd koordynujemy program i staramy się z każdą edycją iść do przodu. W tym roku poszerzyliśmy ofertę „Chodź na Łyżwy” o rotacyjne grupy naborowe, do których rekrutacja jest otwarta dla każdego w wieku 4-9 lat. Mamy nadzieję, że rozwój projektu pomoże nam zrealizować założenia i dotrzeć do wszystkich zainteresowanych dzieci, realizując tym samym misję, jaką jest tworzenie wartości dodanej dla lokalnej społeczności. – dodał Andrzej Gawarkiewicz, koordynator programu „Chodź na Łyżwy”.

  Harmonogram:

  1. 08:45 - 09:30 I tura zajęć
  2. 09:30 - 09:45 Pokaz
  3. 09:45 - 09:55 Przerwa techniczna
  4. 09:55 - 10:40 II tura zajęć
  5. 10:40 - 10:55 Pokaz

  Program realizowany jest we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz PGE Polską Grupą Energetyczną. Zapisy na zajęcia dostępne są poprzez formularz na stronie:

  https://forms.gle/Hqzb1DpPYfz4HtNe7

  Program Chodź na łyżwy

  Program "Chodź na łyżwy" ma na celu popularyzowanie łyżwiarstwa figurowego w całym kraju. Realizowany jest za pomocą bezpłatnych zajęć dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli oraz dni otwartych, na które PZŁF zaprasza całe rodziny. Uczestnicy, pod czujnym okiem instruktorów, mogą wziąć udział w zajęciach, a także grach i animacjach łyżwiarskich. Korzyści dla zdrowia i rozwoju emocjonalnego są bardzo szybko zauważalne, dlatego nie zwlekaj i po prostu - chodź na łyżwy!

  Podziel się na: