Kwietniowe decyzje Zarządu
10.05.2023 18:07

  Publikujemy decyzje podjęte na posiedzeniu Zarządu z dnia 20.04.2023 r.

   

  - Zarząd postanowił zaktualizować skład Kadry Narodowej w łyżwiarstwie figurowym. Do Kadry Narodowej młodzików została powołana Zofia Jaguś (KS EDGE SA Katowice) oraz para taneczna Laura Balcerska i Borys Makowski (MKS Axel Toruń). Z kolei do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych zostały powołane pary taneczne Julia Berendt i Mateusz Dąbrowski (MKS Axel Toruń) oraz Antonina Borysewicz i Jakub Janicki (GKS Stoczniowiec Gdańsk).

   

  - Na posiedzeniu Zarząd omówił również projekt nowego regulaminu Kadry Narodowej. Zostały ustalone poprawki do regulaminu a sam nowy regulamin wraz z powołaniem do Kadry Narodowej został przegłosowany poza posiedzeniem Zarządu w dniu 28.04.2023 r.

   

  - Zarząd przyznał kwoty na dofinansowanie procesu szkolenia zawodników w KN seniorów i juniorów w 2023 roku w ramach środków budżetowych oraz środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

   

  - Z uwagi na brak możliwości ubiegania się przez polskie związki sportowe o wsparcie w ramach niektórych programów, które mogłyby wspomóc działalność statutową PZŁF, Zarząd zdecydował o powołaniu przez PZŁF fundacji, której zadaniem będzie wspieranie polskiego łyżwiarstwa figurowego i pozyskiwanie dodatkowych środków na ten cel. Fundacja zostanie powołania w najbliższych tygodniach.

   

  - Zostały przyjęte regulaminy sportowe w łyżwiarstwie synchronicznym na sezon 2023/2024 (z wyjątkiem kategorii adult).

   

  - Kolejne posiedzenie Zarządu odbędzie się w dniu 25.05.2023 r. Sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Delegatów najprawdopodniej zostanie zwołane na dzień 24.06.2023 r. - intencją Zarządu jest przeprowadzenie Zgromadzenia, tak jak w roku ubiegłym, w trybie zdalnym.

   

  Podziel się na: