W JPG w Linz Weronika Ferlin zajmuje 23, a Karolina Białas 31 miejsce.
09.10.2021 00:00

  Nasze zawodniczki wychodziły do swoich programów z różnymi zadaniami. Zaledwie 13-letnia Weronika Ferlin walczyła o minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów i ten cel został spełniony. Zawodniczka pobiła tym programem swój oficjalny rekord sezonu. Dwa piruety zostały ocenione na trzeci poziom, jeden na czwarty, sekwencja kroków na drugi - także jest jeszcze przestrzeń na kolejne punkty. Weronika jechała bardzo skoncentrowana, uśmiech ulgi w kończącej program pozie pokazał, jak mocno była skupiona. Niemożliwe było nie uśmiechnąć się razem z nią w tym momencie 🤩

  "Cieszę się z tego programu i z minimum na MŚJ, jest kolejna stymulacja do dalszej pracy" - powiedziała Swietłana Korobkowa, trenerka Weroniki, która niestety nie mogła być z nią na miejscu w Linz.

  Bardziej doświadczona od koleżanki, 17-letnia Karolina Białas, miała ambitne założenia programu krótkiego - potrójny Flip i pierwszy raz próba potrójnego Lutza, do tego podwójny Axel. Nerwy tym razem wzięły górę, co kosztowało Karolinę wiele punktów - upadek i dokrętka w Axlu, brak punktów za Lutza i Flipa, które miały tylko po jednym obrocie. Dwa piruety ocenione na czwarty poziom, jeden na trzeci, podobnie jak sekwencja kroków. Ładna kompozycja programu i dojrzała prezentacja zostały docenione przez komentatora, ale i w tej ocenie również odbiły się błędy.

  "Chyba trochę przerósł ją ten Lutz, ale kiedyś trzeba zacząć, żeby wykonywać go w ważnych imprezach. Patrzymy w przód i wszystko jeszcze przed nami" - powiedziała Maria Domagała, trenerka Karoliny.

  My też tak uważamy i trzymamy kciuki za jak najlepsze występy naszych zawodniczek❗️🇵🇱

  Program dowolny solistek rozpocznie się o godzinie 14:35. Zawodniczki startują w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc. Karolina wystąpi o godzinie 15:10, a Weronika o 16:33.

  Kibicujcie razem z nami!

  Live stream https://youtu.be/Kbz7OXhhnD0Wynikihttp://www.isuresults.com/results/season2122/jgpaut2021/

  Zdjęcia: 📸 Jasmin Walter ISU

  Podziel się na: