Mistrzostwa Świata - zaczarowane 11. miejsce!
24.03.2024 21:04

  To były naprawdę wyjątkowe Mistrzostwa Świata dla polskiego teamu. Po raz pierwszy od 15 lat wysłaliśmy pełny skład na imprezę tej rangi, a pierwszy raz od 13 lat mogliśmy się pochwalić parą sportową. A na deser - padły trzy nowe rekordy sezonu wśród naszych zawodników!

  Zaczarowane 11. miejsce na imprezie mistrzowskiej uśmiechnęło się także do Katii Kurakowej. Jest to nie tylko najlepszy wynik polskiej solistki od 1999 roku, ale także najwyższe miejsce zawodniczki na Mistrzostwach Świata! W programie krótkim padł nowy rekord sezonu, który wynosi 62,34 punkty. Przepiękny i co ważniejsze czysty dowolny pozwolił na awans o 3 miejsca. Po obu częściach konkurencji Katia uzyskała 184,76 punkty.

  Świetny debiut zaliczyli Julia Szczecinina i Michał Woźniak. Pierwszy wspólny start na Mistrzostwach Świata pozwolił im na pewną kwalifikację do finału konkurencji. Bezbłędny program krótki, potrójne podnoszenie twistowe na trzeci poziom i przepiękne podnoszenia, to wszystko złożyło się na 19. miejsce i wynik 155,91 punktów.

  Nasza para sportowa nie była jedyną debiutantką w polskiej drużynie. Oliwia Rybicka Oliver i Filip Bojanowski po raz pierwszy zaprezentowali się na takiej imprezie. Tancerze zaprezentowali nowy program do innej muzyki oraz zmienili stroje, które do tej pory oglądaliśmy. Wszystkie elementy wykonane przez naszych tancerzy zostały pozytywnie ocenione i za taniec rytmiczny otrzymali 54,19. Mistrzostwa zakończyli na 34. pozycji.

  Prawdziwą walką wyróżnił się Władimir Samoiłow. Zawodnik wykonał wszystkie zaplanowane elementy, niestety ich wykonanie zostało ocenione negatywnie. Przyczyniły się do tego inne wymiary lodowiska, niż te, do których Włodzio jest przyzwyczajony na co dzień. W trakcie programu tryskał energią, która udzieliła się licznie zgromadzonym kibicom na trybunach. Zawodnik uzyskał łącznie 67,81 punktów, co dało mu 31. miejsce.

  To była już ostatnia impreza. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek, analizę, a potem przygotowanie do następnego sezonu.

  Gratulujemy wszystkim reprezentantom!  

  Fot. International Skating Union

  Wyniki

  Podziel się na: