Mistrzostwa Świata dzień 1. – mamy dwa finały!
21.03.2024 10:58

  Za nami świetny pierwszy dzień Mistrzostw dla polskiego teamu. Nasza solistka oraz para sportowa wywalczyła sobie kwalifikację do finału.

  W kategorii par sportowych Julia Szczecinina i Michał Woźniak zaprezentowali bardzo dobry przejazd, z potrójnym podnoszeniem twistowym i spiralą śmierci na 3 poziom. Za swój program otrzymali 56,24 punktów, a tym samym ustanowili nowy rekord życiowy! Po programie krótkim zajmują 18. miejsce. Dziś powalczą w programie dowolnym.

  Nieco później weszła na taflę Katia Kurakowa. Bezbłędny, dynamiczny program krótki porwał publiczność. Zawodniczka uzyskała 62,34 punkty (jej nowy rekord sezonu) i obecnie zajmuje 14. miejsce. Program dowolny Katii zobaczymy już jutro.

  „Trudno mi było wrócić po Mistrzostwach Europy, tak mentalnie, dlatego chcę podziękować całemu teamowi za wszystkie rozmowy i uspokojenie takiego gniewu tam wewnątrz” mówiła po starcie zawodniczka.

  A dzisiaj przyszedł czas na solistów. Władimir Samoiłow zaprezentuje się z 12. numerem startowym o godzinie 16:55 naszego czasu (rozgrzewka o 17:41). Następnie na taflę wejdą pary sportowe. Julię Szczecininę i Michała Woźniaka zobaczymy o godzinie 23:40 (rozgrzewka o 23:10).

  Gdzie oglądać?

  • Eurosport:

  16:00 – program krótki solistów (z komentarzem Magdaleny Tascher)

  21:00 – program krótki solistów (z komentarzem Magdaleny Tascher)

  23:00 – program dowolny par sportowych (z komentarzem Aleksandry Kauc-Żelichowskiej)

  • Polsat Sport Extra:

  23:00 – program dowolny par sportowych (z komentarzem Magdaleny Tascher

  • Polsat Sport Premium 4:

  17:00 – program krótki solistów

  Oprócz tego dostępna jest anglojęzyczna transmisja na kanale ISU na YouTube, która zaczyna się wraz z rozpoczęciem poszczególnych konkurencji, czyli o 16:10 dla solistów i o 23:10 dla par sportowych.

  Trzymajcie mocno kciuki!

  Strona zawodów

  Wyniki/kolejność startów

  Transmisja ISU

  Podziel się na: