Mistrzostwa Świata dzień 3. – awans Kurakowej na 11. miejsce!
23.03.2024 13:41

  Trzeciego dnia Mistrzostw Świata rozegrała się konkurencja par tanecznych i finał solistek.

  W kategorii par tanecznych oglądaliśmy Oliwię Rybicką Oliver i Filipa Bojanowskiego. Tancerze dali z siebie wszystko i zaprezentowali się na naprawdę dobrym poziomie. Dużo energii, jak na lata 80. przystało i podnoszenie na czwarty poziom. Miłym akcentem były również nowe stroje, ale nie tylko one były niespodzianką – para zaprezentowała nowy program do innej muzyki niż dotychczas. o ciekawe, Oliwia startowała w pożyczonych od Anny Simowej łyżwach, ponieważ nie zdążyła rozjeździć swoich nowych do czasu Mistrzostw. Za swój taniec uzyskali 54,19 punkty, co dało im 34. miejsce. Gratulujemy debiutu na Mistrzostwach Świata.

  W nocy mogliśmy podziwiać program dowolny Katii Kurakowej. Zawodniczka nie zawiodła swoich fanów – czysty program i masa emocji pozostawionych na tafli. Nasza Kasia wykonała swoją firmową kombinację potrójny lutz, euler, potrójny flip. Jej reakcja po zakończonym programie mówiła więcej niż tysiąc słów. W nocie łącznej Kurakowa uzyskała 184,76 punkty i zakończyła rywalizację na 11. pozycji. Tym samym awansowała o 3 miejsca do góry i poprawiła swój najlepszy wynik w tym sezonie.

  Dziś do walki o medale staną soliści i tancerze. Chociaż w finałach tych kategorii zabraknie naszych reprezentantów, to i tak serdecznie zapraszamy do oglądania. Rozpiska transmisji poniżej

  • Polsat Sport Extra:

  23:00 – program dowolny solistów

  • Polsat Sport Premium 6:

  18:30 – taniec dowolny par tanecznych

  • Eurosport:

  18:30 – taniec dowolny par tanecznych

  02:00 – program dowolny solistów

  Dostępna jest anglojęzyczna transmisja na kanale ISU na YouTube, która rozpoczyna się wraz ze startem konkurencji, czyli o 18:30 dla par tanecznych i o 23:00 dla solistów.

  Fot. Dawid Gadula

  Podziel się na: