Mistrzostwa Świata dzień 2. – finał par sportowych!
23.03.2024 09:02

  W finale tej kategorii znaleźli się Julia Szczecinina i Michał Woźniak. W programie pojawiło się kilka błędów, ale ponownie mogliśmy zobaczyć piękne podnoszenia czy spiralę śmierci wykonaną na trzeci poziom, a także świetne podnoszenie twistowe również na trzeci poziom. Łączna nota Julii i Michała wyniosła 155,91 punktów, co dało im 19. miejsce. Ze swojej strony gratulujemy zawodnikom wspólnego debiutu na Mistrzostwach Świata!

  Na ogromne wyróżnienie zasłużyła Deanna Stellato-Dudek. Razem ze swoim partnerem Maximem Deschamps'em zdobyli złoty medal tegorocznych Mistrzostw. Tym samym kanadyjka stała się najstarszą łyżwiarką, która zdobyła medal na imprezie tej rangi. Stellato-Dudek ma obecnie 40 lat, a w swojej karierze miała aż 16 letnią przerwę. Swoim startem chciała zainspirować i pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych.

  W kategorii solistów zaprezentował się Władimir Samoiłow. Podczas startu niestandardowe wymiary lodowiska sprawiły trochę kłopotów naszemu zawodnikowi. Samoiłow wykonał wszystkie zaplanowane elementy, w tym poczwórnego Salchowa i potrójnego Axla, niestety jakość lądowań tym razem była negatywna. Zawodnik stracił także punkty w elementach pozaskokowych. Wowa walczył do ostatniej sekundy programu, a nawet zabawiał publiczność w trakcie. Pomimo starań zabraknie go w finale. Za swój program krótki uzyskał 67,81 punktów i zajmuje 31. miejsce.

  A co się będzie działo  trzeciego dnia Mistrzostw?

  O 16:20 naszego czasu na rozgrzewkę wejdą tancerze, a o 16:33 w tańcu rytmicznym zaprezentują się Oliwia Rybicka Oliver i Filip Bojanowski. Po zakończeniu tej konkurencji, odbędzie się finał solistek. Katię Kurakową zobaczymy o 0:24 (rozgrzewka 23:53).

  Podziel się na: