Mistrzostwa Świata Juniorów dzień 4. – najlepszy wynik Polaka od 41 lat!
02.03.2024 19:39

  Dziś rozegrały się finały dwóch kategorii – solistów i par tanecznych.

  Startujący wśród solistów Jakub Lofek, ma na koncie kolejną poprawę życiówki, tym razem o 6 punktów. Zawodnik zaprezentował bardzo dobry program dowolny, w który wkradł się tylko jeden błąd w potrójnym toeloopie. Nie przeszkodziło mu to w otrzymaniu wysokiej noty 199,04 punktów. Kuba zakończył rywalizację na 11. pozycji. Co ważne, jest to najlepszy od 41 lat wynik polskiego łyżwiarstwa solowego mężczyzn na takiej imprezie!

  „Na pewno czuję ulgę, bo gdzieś tam po tym super shorcie, były oczekiwania na super dowolny. Cieszę się, że gdzieś tam już na tyle to wszystko było wypracowane, że nie musiałem za dużo myśleć przy elementach i mogłem troszkę poczarować” mówił zawodnik po programie dowolnym.

  W kategorii par tanecznych Sofia Dowhal i Wiktor Kulesza zaprezentowali lubiany taniec do muzyki z „Upiora w operze”. Niestety start nie poszedł do końca po myśli naszego duetu. Różne błędy, które wkradły się w taniec dowolny, poskutkowały tym, że zawodnicy MKS Axel Totuń otrzymali łącznie128,30 punktów i kończą Mistrzostwa na 19. pozycji.

  To były naprawdę emocjonujące Mistrzostwa Świata Juniorów i aż szkoda, że się kończą. Ogromnie gratulujemy zawodnikom i trenerom za to co pokazali!

  Wyniki

  Podziel się na: