Zawody Nebelborn Trophy - ostatnia szansa na kwalifikację olimpijską
23.09.2021 00:00

  Już dzisiaj w Oberstdorfie rozpocznie się najbardziej wyczekiwana impreza pierwszej części sezonu - zawody Nebelhorn Trophy, będące ostatnią szansą na olimpijską kwalifikację - również dla nas.

  Poza kwalifikacjami, można będzie też uzyskać minimum na imprezy mistrzowskie ISU, co również jest celem części naszej reprezentacji.

  Do wywalczenia jest:

  - 6 miejsc w konkurencji solistek - spośród 38 zawodniczek aż 34 walczą o miejsce na Igrzyska - wśród nich nasza Mistrzyni, Jekaterina Kurakowa

  - 3 miejsca w konkurencji par sportowych - 16 par, wśród nich nasi debiutanci, Ania Hernik i Michał Woźniak. Ich celem jest przede wszystkim dobre zaprezentowanie się w pierwszym zagranicznym starcie po zaledwie 10 miesiącach wspólnej pracy

  - 7 miejsc w konkurencji solistów - w gronie 32 zawodników miał wystąpić Mistrz Polski, Kornel Witkowski. Niestety, na wtorkowym treningu doznał kontuzji kostki, która zmusiła nas do wycofania go z rywalizacji.

  - 4 miejsca w konkurencji par tanecznych - wystąpi 21 duetów, Polacy, Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew już wywalczyli sobie kwalifikację podczas MŚ w Sztokholmie i tu nie startują.

  Live stream - dzień 1

  https://sportdeutschland.tv/.../53-nebelhorn-trophy-2021...

  Live stream - dzień 2

  https://sportdeutschland.tv/.../53-nebelhorn-trophy-2021...

  Live stream - dzień 3

  https://sportdeutschland.tv/deutsche-eislauf-union

  Kibicujcie razem z nami, wsparcie naszym zawodnikom jest bardzo potrzebne.  

  Podziel się na: