UIKŁF Piruette Opole
03.10.2021 00:00

  UIKŁF Piruette Opole powstał 12 lipca 2005 roku. Zawodnicy tego klubu na co dzień trenują w hali MOSiR Opole Toropol. Trenerzy-instruktorzy tego klubu to przede wszystkim Svetlana Korobkova, Halina Grochowicz, Magdalena Zielińska, Patrycja Bogdan oraz Anna Tkaczyńska. Od niedawna z Piruette Opole współpracuje fizjolog sportu, Anna Lukanova-Jakubowska. Praca i zaangażowanie wymienionych osób nie może przejść bez echa, dzięki nim zawodnicy tego klubu osiągają sukcesy na międzynarodowych imprezach.

  W historii klubu pojawiło się wielu utalentowanych zawodników. W Piruette Opole występują 4 zawodniczki kadry narodowej PZŁF w różnych kategoriach wiekowych. Najbardziej utalentowaną reprezentantką tego klubu jest Weronika Ferlin, uczestnicząca w tegorocznych zawodach ISU JGP Baltic Cup. 

  - Pracuję w klubie od sezonu 2015/2016. Marzyłam o tym, aby rozwijać łyżwiarstwo figurowe poza granicami swojego kraju, a do Opola trafiłam dosyć przypadkowo. Dla mnie jako trenerki najistotniejsze jest dbanie o potencjał i rozwijanie umiejętności u zawodników. Chcę, żeby każdego dnia stawali się lepsi i mieli przyjemność z trenowania. Najbardziej cenię sobie uczestnictwo w różnych zawodach, jest to moment, kiedy mogę zobaczyć rezultaty swojej pracy. Wówczas wiem, co udało się osiągnąć, a co należy poprawić przy okazji następnego wydarzenia. W tej chwili wśród swoich podopiecznych nie mam małych dzieci, jest za to jedna zdolna dziewczynka w klasie srebrnej. Nazywa się Julia Subocz. Zajęła ona drugie miejsce na MPM w 2021 roku. Za szkolenie małych dzieci w naszym klubie odpowiada pani Halina Grochowicz, trafiają one pod moje skrzydła dopiero, kiedy podrosną – mówi Svetlana Korobkova, jedna z trenerek pracujących na co dzień w Piruette Opole.

  Kadra województwa opolskiego jest regularnie zasilana przez zawodników Piruette Opole. W ciągu ostatnich kilku lat zajmowali oni najwyższe miejsca w Mistrzostwach Polski i Olimpiadach Młodzieży.

   Klub Piruette Opole słynie także z organizacji zawodów „Opolska Łyżwa”, w tym sezonie będzie to już 17 edycja. Oprócz tego prowadzi szkółkę łyżwiarstwa, w której pracuje wykwalifikowana kadra trenerska, dająca każdemu szansę na naukę tego pięknego sportu. Trenerzy organizują również zajęcia z motoryki, rotacji i gimnastyki.

  Choć łyżwiarstwo figurowe to wymagający sport, to wśród zawodników Piruette Opole nie brakuje pasjonatów, którzy każdą wolną chwilę spędzają na lodowisku. Ciężka praca przeradza się w sukcesy, a w historii tego klubu było ich wiele.

   

  Podziel się na: