Zawody Otwarcia Sezonu - Puchar Soły 10-12 września w Oświęcimiu
02.09.2021 00:00

  Sezon 2021/2022 zostanie zainaugurowany w Oświęcimiu Pucharem Soły, który potrwa od 10 do 12 września. Organizatorem wydarzenia jest Łyżwiarski Klub Sportowy Soła.

  -  Zawody Otwarcia Sezonu są pierwszym sprawdzianem kadry, który decyduje o dalszych startach na arenie międzynarodowej. Mamy nadzieję, że po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym zawodnicy zademonstrują dopracowane programy z trudniejszymi elementami technicznymi. Do samej organizacji zawodów jesteśmy przygotowani i liczymy, że przebiegną one bez problemów technicznych. Zawody będą otwarte dla publiczności, oczywiście z zachowaniem standardów sanitarno-epidemicznych - mówi Grzegorz Baranowski, prezes Soły.

  W zawodach będzie uczestniczyć 15 klubów reprezentujących ośrodki łyżwiarskie, takie jak Oświęcim, Katowice, Kraków, Cieszyn, Krynica-Zdrój, Opole, Łódź, Warszawa, Toruń i Gdańsk.

  Na Pucharze Soły pojawi się 186 zawodników, czyli klasy - brązowa, srebrna, złota - w których startują dzieci w wieku od 7 do 13 lat, juniorzy - młodzież do 19 roku życia oraz dorośli amatorzy. Zawody zostaną przeprowadzone w trzech konkurencjach - solistki, soliści oraz pary taneczne. Zabraknie pary sportowej, reprezentującej Sołę. Powodem są przygotowania do nowego sezonu w Oberstdorfie, gdzie wcześniej zawodnicy uczestniczyli w Seminarium dla Par Sportowych organizowanym przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską (ISU).

  Komisję Sędziowską będą stanowić arbitrzy, którzy są zapraszani do sędziowania najważniejszych imprez międzynarodowych, w tym Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

  - Jesteśmy organizatorem Zawodów Otwarcia Sezonu - sprawdzianu kadry PZŁF - nieprzerwanie od 2012 roku.  Jest to dla nas istotne, ponieważ posiadamy zawodników w Kadrze Narodowej oraz jest to kontynuacja zawodów Memoriału Pani Krystyny Mydlarz, sędzi łyżwiarskiej, a również współzałożycielki pierwszego klubu łyżwiarstwa figurowego w Oświęcimiu, który powstał w 1965 roku - dodaje Grzegorz Baranowski.

  Podziel się na: