Już 3 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Łyżwiarstwa!
28.11.2023 14:44

  Już 3 grudnia na Lodowisku „Bombonierka” przy ul. Bohdana Stefanowskiego 28 w Łodzi zorganizowany zostanie kolejny dzień otwarty programu Chodź na Łyżwy, który jednocześnie będzie częścią międzynarodowego projektu celebrującego Światowy Dzień Łyżwiarstwa (World Ice Skating Day). Tego dnia trzy łódzkie kluby sportowe poprowadzą bezpłatne zajęcia z łyżwiarstwa figurowego i zaprezentują swoje umiejętności w trakcie specjalnych pokazów dla publiczności. Wydarzenie rozpocznie się o 10:10 i potrwa do godz. 13:00. Na miejscu będzie możliwość odpłatnego wypożyczenia łyżew.

  Aby wziąć udział w jednym z trzech bezpłatnych treningów z łyżwiarstwa figurowego należy zarejestrować się poprzez formularz udostępniony na stronie Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Zajęcia dla chętnych poprowadzą: Miejski Klub Łyżwiarski, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Walley Synchron Dance oraz Łódzkie Towarzystwo Łyżwiarstwa Figurowego. Na uczestników i widzów czekają także pokazy prowadzone przez trenerów i zawodników z wymienionych klubów. 

  - Organizowany przez nas dzień otwarty programu „Chodź na Łyżwy” w Łodzi od ubiegłego roku stał się częścią ogólnoświatowego projektu promującego dyscyplinę pod szyldem Światowego Dnia Łyżwiarstwa. Ten dzień to czas celebracji dla wszystkich fanów łyżwiarstwa nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Wybór Łodzi na miejsce tego wydarzenia nie jest przypadkowe. To dawne miasto przemysłowe i stolica polskiego filmu ma też bardzo bogatą tradycję łyżwiarską i znajduje się w samym sercu naszego kraju – powiedział Andrzej Gawarkiewicz, koordynator programu „Chodź na Łyżwy”.

  Harmonogram: 

  10:10 - 10:50 I tura zajęć

  10:50 - 11:00 Pokazy

  11:00 - 11:10 Przerwa techniczna

  11:10 - 11:25 Pokazy

  11:25 - 12:00 II tura zajęć

  12:00 - 12:10 Przerwa techniczna

  12:10 - 12:25 Pokazy

  12:25 - 13:00 III Tura zajęć

  Link do rejestracji na bezpłatne zajęcia: https://forms.gle/4wc4A1fp69ghRcp9A

  Program realizowany jest dzięki wsparciu PGE Polska Grupa Energetyczna oraz współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

  Program Chodź na łyżwy

  Program "Chodź na łyżwy" ma na celu popularyzowanie łyżwiarstwa figurowego w całym kraju. Realizowany jest za pomocą bezpłatnych zajęć dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli oraz dni otwartych, na które PZŁF zaprasza całe rodziny. Uczestnicy, pod czujnym okiem instruktorów, mogą wziąć udział w zajęciach, a także grach i animacjach łyżwiarskich. Korzyści dla zdrowia i rozwoju emocjonalnego są bardzo szybko zauważalne, dlatego nie zwlekaj i po prostu - chodź na łyżwy!

  Podziel się na: