International Development Project w Ostrawie
10.05.2019 00:00

  PZŁF wesprze udział polskich zawodników i trenerów w dwuletnim projekcie ISU dotyczącym rozwoju utalentowanych łyżwiarzy i szkolenia młodych trenerów łyżwiarstwa figurowego.

  W Ostrawie trwa właśnie międzynarodowe seminarium dla zawodników i trenerów, organizowane przez Komisję ds. Rozwoju Łyżwiarstwa Figurowego w Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej.

  Polscy zawodnicy, którzy zostali wytypowani i otrzymali szansę udziału w tej edycji, to:

  • Weronika Ferlin (Piruette Opole)
  • Zofia Bochenek (FSA Warszawa)
  • Aleksandra Stańczyk (Spin Katowice)
  • Pavlo Klimin (MKŁ Łódź)

  Zawodnikom towarzyszą ich trenerzy klubowi - Svetlana Korobkova, Paulina Klimaj, Magdalena Domagała oraz Agata Pąśko.

  Team Leaderem naszej ekipy podczas majowej edycji seminarium jest Przemysław Domański.

  Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego pokrywa cały koszt zakwaterowania oraz wyżywienia dla trenerów i team leadera oraz połowę kosztów dla zawodników.

  IDP w Ostrawie to kolejny projekt rozpisany na lata. Dzieci i trenerzy szkolą się pod okiem najlepszych specjalistów łyżwiarstwa figurowego. Podczas majowego seminarium są to: Barry Barlett, Valerine Barlett, Ravi Walia (trener Kaetlyn Osmond) i Brian Joubert - medalista Mistrzostw Świata i Europy.

  IDP to nie tylko szkolenia techniki jazdy na łyżwach - to także lekcje teoretyczne oraz inspiracja dla młodych zawodników, którzy zyskują niepowtarzalną szansę poznania swoich idoli i trenowania pod ich okiem.

  Podziel się na: