ISU Junior Grand Prix czas zacząć!
17.08.2019 00:00

  W najbliższym tygodniu startuje seria ISU Junior Grand Prix. Na początek zawody we francuskim Courchevel, w których wystartują Reprezentanci Polski.

  Lato jeszcze w pełni a łyżwiarze figurowi już rozpoczynają rywalizację na arenie międzynarodowej. W najbliższym tygodniu wystartuje cykl Grand Prix Juniorów ISU. Na początek młodzi łyżwiarze z całego Świata udadzą się we francuskie Alpy, gdzie w dniach 21-24 sierpnia odbędzie się Grand Prix de Courchevel.

  W obecnym sezonie na serię Junior Grand Prix składa się łącznie 7 zawodów, w tym ISU JGP Baltic Cup 2019 w Gdańsku, oraz Finał JGP, który w tym roku zostanie rozegrany w Turynie. Reprezentanci Polski wystartują w 3 zawodach: w Grand Prix de Courchevel (21-24 sierpnia 2019), w Riga Cup (4-7 września 2019) oraz w Baltic Cup (18-21 września 2019).

  W Grand Prix de Courchevel Polskę reprezentować będą:

  • Julia Kierul - Junior Ladies
  • Jakub Lofek - Junior Men
  • Olivia Oliver / Joshua Andari

  Z kolei do Reprezentacji Polski na Riga Cup zostali powołani:

  • Ekaterina Kurakova - Junior Ladies
  • Kornel Witkowski - Junior Men
  • Oliwia Borowska / Filip Bojanowski - Junior Ice Dance

  Reprezentacja Polski na zawody Baltic Cup w Gdańsku zostanie wyłoniona po Ogólnopolskich Zawodach z okazji 100 lecia KS Soła Oświęcim.

  Trzymamy mocno kciuki za naszych reprezentantów.

  Tradycyjnie zmagania łyżwiarzy na wszystkich zawodach z cyklu ISU Junior Grand Prix można będzie śledzić za pośrednictwem kanału na YouTube.

  Podziel się na: