Czwórka Polaków wystartuje w Mistrzostwach Świata Juniorów w Tallinnie
01.03.2020 00:00

  W konkurencji solistek na Mistrzostwach Świata Juniorów zadebiutuje Ekaterina Kurakova. Katia ma 17 lat i urodziła się w 2002 roku w Moskwie. Barwy Polski reprezentuje od obecnego sezonu. Jest dwukrotną Mistrzynią Polski Juniorów i dwukrotną Mistrzynią Polski Seniorów. Reprezentowała nas na ostatnich Mistrzostwach Europy w Graz, gdzie zajęła 10. miejsce. Łyżwiarstwa figurowego uczyła się m.in pod okiem Inny Goncharenko. Obecnie trenuje w Toronto w grupie solistów Briana Orsera.

  Wśród solistów w Tallinnie wystartuje Kornel Witkowski, dwukrotny Mistrz Polski Juniorów. Kornel ma 18 lat i trenuje na codzień w swojej rodzinnej Łodzi pod okiem Mirosławy i Włodzimierza Brajczewskich. Reprezentant Polski debiutował na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów w Zagrzebiu, gdzie zajął 37. lokatę.

  W parach tanecznych barwy Polski reprezentować będą Oliwia Borowska i Filip Bojanowski. Podobnie jak pozostali członkowie naszej reprezentacji urodzili się w 2002 roku. Oliwia pochodzi z Chojnic a Filip z Gdańska. Swoją przygodę z tańcami na lodzie rozpoczęli w Gdańsku, gdzie trenowali do ubiegłego sezonu. Obecnie trenują w Toruniu a prowadzi ich Sylwia Nowak-Trębacka.

  Trzymamy kciuki za udane starty naszych reprezentantów! Rywalizacja rozpocznie się od programu krótkiego solistów w środę (04.03.2020) od godziny 11:40 czasu polskiego.

  Mistrzostwa odbędą się w cieniu obaw związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. ISU oraz lokalny komitet organizacyjny postanowiły przeprowadzić kontrolę zdrowia zawodników oraz personelu wszystkich ekip uczestniczących w zawodach w celu zapewnienia komfortu bezpieczeństwa uczestnikom.

  Transmisje z Mistrzostwa Świata Juniorów 2020 można śledzić online za pośrednictwem kanału ISU na platformie YouTube. https://www.youtube.com/user/SkatingISU/featured.

  Wyniki Mistrzostw Świata Juniorów 2020 w Tallinnie. http://www.isuresults.com/results/season1920/wjc2020/.

  Podziel się na: