Dokładnie 14 marca 2020, gdański team Ice Fire junior wywalczył historyczne 9. miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w Nottingham.
14.03.2021 00:00

Klub w tym roku będzie obchodzić 10-lecie istnieniaWszystko zaczęło się od szkółki "Iceskater" z której została stworzona pierwsza w Polsce amatorska drużyna łyżwiarstwa synchronicznego Adult. Naturalnym kolejnym krokiem było założenie klubu sportowego i utworzenie kolejnych drużyn. Od najbliższego sezonu zobaczymy po raz pierwszy drużynę w kategorii Senior.

Drużyna Ice Fire Junior to Kadra Narodowa Polski. Dzięki ich wynikowi na MŚJ, za rok Polskę reprezentować będą mogły dwie drużyny. Sukcesem klubu jest, że przez dwa lata z rzędu na Mistrzostwach Polski złote medale we wszystkich kategoriach wiekowych zdobyły drużyny Ice Fire.

Trenerami klubu są jego założyciele Agnieszka Filipowicz, Marcin Międlarz oraz Agata Wasilewska, Elizaveta Labunets, Jaśmina Maciejewska, Anna Kowalczyk, Karolina Kapitańska, ale w pracę z zawodnikami zaangażowanych jest ponad 15 osób, w tym pozostali trenerzy łyżwiarstwa figurowego, Psycholog Sportowy, Fizjoterapeuta, Masażysta, Trener Personalny, Instruktor tańca