Poznaliśmy Mistrzów Polski Seniorów na rok 2020!
15.11.2019 00:00

Za nami emocjonujące Mistrzostwa Czterech Narodów w łyżwiarstwie figurowym, które wyłoniły również Mistrzów Polski Seniorów na rok 2020. Już po raz dwunasty łyżwiarze z Polski, Czech, Słowacji i Węgier rywalizowali wspólnie o medale 4 Nationals Championships oraz krajowe tytuły mistrzowskie. Obok rywalizacji indywidualnej łyżwiarze walczyli również o trofeum drużynowe, które po roku przerwy powraca do Polski!

W konkurencji solistek wygrała reprezentantka Polski Ekaterina Kurakova (MKS Axel Toruń), pewnie wyprzedzając Węgierki Ivett Toth i Reginę Schermann. Katia obroniła złoty medal 4 Nationals oraz Mistrzostwo Polski Seniorów wywalczone przed rokiem w Budapeszcie. Srebrny medal Mistrzostw Polski przypadł

Oliwii Rzepiel

(UKŁF Ochota Warszawa), która zajęła 11. miejsce w klasyfikacji końcowej solistek. Elżbieta Gabryszak (ŁKS Soła Oświęcim) zajęła 12. miejsce i wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

Fascynującą walkę o tytuł Mistrza Polski Seniorów stoczyli soliści. Po programie krótkim z nieznaczną przewagą prowadził Łukasz Kędzierski (MKŁ Łódź) wyprzedzając Mikchaila Mogilena (MKS Axel Toruń). Ostatecznie to jednak młody Rosjanin reprezentujący barwy klubu z Torunia okazał się lepszy zajmując 7. miejsce w konkurencji solistów i zdobywając tytuł Mistrza Polski Seniorów. Srebrny medal przypadł Łukaszowi Kędzierskiemu, który zajął 8. miejsce wśród solistów. Brązowy medal wywalczył inny zawodnik z Łodzi – Miłosz Witkowski (ŁTŁF Łódź) – który zajął w klasyfikacji końcowej 14. miejsce. Konkurencję solistów zdominowali Czesi zajmując sześć pierwszych miejsc. Złoty medal 4 Nationals padł łupem Michała Breziny a kolejne miejsca podium zajęli bracia Belohradscy - Matyas i Jiri.

Wiele radości przyniosła nam konkurencja par tanecznych, w której podium 4 Nationals Championships zajęli w całości reprezentanci Polski. Zgodnie z przewidywaniami złoty medal po raz szósty z rzędu obronili Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev (MKS Axel Toruń). Srebrne medale przypadły Justynie Plutowskiej i Jeremiemu Fleminowi (GKS Stoczniowiec Gdańsk). Na najniższym stopniu podium stanęli Anastasia Polibina i Pavlo Golovishnikov (MKS Axel Toruń).

W ramach Mistrzostw Czterech Narodów odbyły się również Mistrzostwa Polski Juniorów w konkurencji par tanecznych. Zdobyty przed rokiem tytuł Mistrzów Polski Juniorów obronili Oliwia Borowska i Filip Bojanowski (MKS Axel Toruń) ponownie wyprzedzając Olivię Oliver i Joshuę Andariego (MKŁ Łódź). Budujący jest postęp jaki obie juniorskie pary osiągnęły w pierwszej połowie obecnego sezonu.