Gabrysia Bartosik-Cibor, dzisiejsza bohaterka “W Małych Łyżwach zawsze chciała robić to, co dorośli.
22.06.2021 00:00

  Mama i babcia urodzonej w 2011 roku Gabrysi często odwiedzały Zimowy Narodowy. Któregoś razu zabrały ze sobą małą Gabrysię - był to 2014 rok i to właśnie wtedy stanęła na lodzie po raz pierwszy.

  Rok później babcia zaprowadziła Gabrysię na zajęcia do p. Aleksandry Batogowskiej. Pani Ola, widząc potencjał Gabrysi, zaproponowała aby przyjechały na Torwar na zajęcia dla początkujących w klubie FSA Warsaw. Tak już zostało.

  Gabrysia pierwszy raz wystartowała w zawodach w kwietniu dwa lata temu.

  “Rok 2020 przyniósł medale prawie z wszystkich zawodów. Po dwóch latach pracy z trenerem nauczyła się prawie wszystkich podwójnych skoków.” - opowiada Agnieszka Dąbrowska-Perzyna, prezes FSA Warsaw, trenerka młodej łyżwiarki. - "Gabrysia wciąż opowiada, że jej idolką jest Jekatierina Kurakowa i bardzo chciałaby jej kiedyś dorównać."

  W zeszłym sezonie, Gabrysia zdobyła Wicemistrzostwo Polski w kl. brązowej, złoty medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Łodzi w kl. brązowej, złoto w Zawodach o Kryształowy Dzban Krynicy w klasie brązowej, oraz brązowy medal w Pucharze Krakowa podczas swojego pierwszego startu w klasie srebrnej.

  “Lubię pracować z Gabi, bo mogę dużo od niej wymagać. Jako młoda łyżwiarka potrafi ciężko pracować, łatwo przychodzi jej poprawa błędów, a jeśli je popełnia, to bardzo stara się je korygować. Jest typem “pracusia”, wie, że aby osiągnąć sukces trzeba być maksymalnie dokładnym.” - dodaje trenerka.

  Podziel się na: