Gorąca niedziela, a my wracamy na lód!
18.07.2021 00:00

  Poznajcie Nikolę Strokosz, kolejną bohaterkę cyklu “W Małych Łyżwach”.

  “Przygodę z łyżwiarstwem rozpoczęłam w wieku 4 lat, kiedy mama przyprowadziła mnie na szkółkę. Pierwszy raz stojąc na lodzie nie koniecznie chciałam słuchać się trenera! W wieku 5 lat pojechałam z siostrą na pierwszy w życiu obóz łyżwiarski i po powrocie z niego moja trenerka - Pani Paulina, ułożyła mi program do klasy wstępnej do muzyki z filmu Pippi Pończoszanki.” - opowiada 11-letnia Nikola. - “Mój pierwszy występ na zawodach pamiętam do dziś, miałam prawie 6 lat i jako najmłodsza uczestniczka otrzymałam dodatkowo brązowego pluszowego misia, którego mam do dziś.”

  Do łyżwiarstwa przyciągnęła Nikolę rodzinna tradycja. Naśladując starszą siostrę Oliwię, ona też chciała zdobywać medale i stawać na podium.

  Lekcja wytrwałości w dążeniu do celów to jeden z jej ulubionych elementów łyżwiarstwa. Kiedyś chciała być aktorką, ale uważa, że łyżwiarstwo łączy dwa światy - artystyczny i sportowy.

  “Przygotowując programy musimy uczyć się swoich choreografii i wcielamy się w różne role. Podobają mi się również stroje i sukienki jakie noszą łyżwiarki.” - dodaje Nikola. - “Moją idolką jest Anna Szczerbakowa, chciałabym kiedyś jeździć tak jak ona.”

  Największym marzeniem i głównym celem młodej łyżwiarki jest zdobycie Mistrzostwa Polski, następnie Mistrzostwa Europy i Świata.

  “Pamietam Nikolę jako malucha tuptajacego w kasku między starszymi zawodniczkami na zajęciach. Od małego wolała zaliczać się do ich grupy, niż ćwiczyć na szkółce z rówieśnikami. Tym sposobem od początku ćwiczyła pod moim okiem, a patrząc na starsze koleżanki Nikola robiła postępy w mgnieniu oka.” - opowiada Paulina Klimaj, trenerka Nikoli. ”Ta dziewczyna ma łatwość do rotacji, łącząc jej świetne poczucie muzyki i łatwość wykonywania choreografii z elementami technicznymi, nad którymi bardzo lubimy pracować osiągamy coraz to lepsze wyniki, ale ciągle chciałybyśmy więcej - obydwie tak myślimy. Nikola to typowy charakter na złoty medal, chce być najlepsza w swojej konkurencji i uparcie dąży do tego w każdym sezonie.”

  Podziel się na: