Miejski Klub Łyżwiarski Libella Lublin to pierwszy klub łyżwiarski na Lubelszczyźnie, który w tym roku obchodził swoje 10-lecie.
22.07.2021 00:00

  “Siłą naszego klubu są jasno wyznaczone cele, wzajemna współpraca, zrozumienie oraz wartości które przyświecają zarządowi i trenerom niezależnie od trudności jakie spotykają na swojej drodze. Libella to nie jest tylko klub to społeczność, którą tworzą wyjątkowe osoby pełne pasji.” - opowiada zarząd libelli.

  W klubie sezonowo gościli różni trenerzy, ale stałym instruktorem od zawsze były Ada Tymczak oraz Ewa Gruszecka. W ostatnim czasie do kadry dołączyła Ola Górniak oraz Izabela Michałkiewicz wychowanka Pani Anety Hunkiewicz. Zarząd klubu tworzą Asia Górniak, Jola Kotlińska oraz Ada Tymczak.

  „Dołączyłam do klubu Libella w styczniu 2020 roku. Trenuje krótko, ale dzięki doświadczonym i cierpliwym trenerom już zaczęłam osiągać sukcesy. Na ostatnich zawodach w Krakowie zajęłam pierwsze miejsce w swojej kategorii, jednak najważniejsze są dla mnie zawarte w klubie przyjaźnie. Atmosfera panująca w Libelli stwarza możliwość rozwoju fizycznego i emocjonalnego. Klub wspiera mnie w tym wszystkim jak i innych członków. Każdy tu jest ważny."- opowiada Agnieszki Rudkowska, jedna z zawodniczek Libelli.

  “Gdy prawie 12 lat temu zaczynałam jeździć na łyżwach, nigdy nie przypuszczałam, że będzie to moją pasją na całe życie. Miałam okazję jeździć też w innych klubach, za co jestem bardzo wdzięczna, ale MKŁ Libella Lublin pozostała mi najbliższa. Z całego serca, życzę każdemu, aby mógł pracować z tak wspaniałym teamem jak mój oraz tak fantastyczną grupą dzieci i dorosłych, codziennie mogąc robić coś co się kocha! - dodaje Ewa Gruszecka.

  “Zarówno zarząd klubu, a przede wszystkim trenerzy są dumni z naszych młodych zawodników, którzy przez wychowanie w sporcie wyrabiają w sobie pozytywne cechy charakteru - systematyczność, ambicja, zdyscyplinowanie, poczucie własnej wartości oraz szacunek do drugiego człowieka. Przyjaźnie zawarte na lodzie przetrwały do dziś.” - dodaje Klaudia Kotlińska.

  Podziel się na: