Robert Grzegorczyk, polski łyżwiarz startujący w kategorii solistów w latach 1988-2001. Ośmiokrotny Mistrz Polski, siedmiokrotny uczestnik Mistrzostw Świata i Europy.
20.08.2021 00:00

  “Moja przygoda z łyżwiarstwem figurowym zaczęła się bardzo przypadkowo, dzieci koleżanki mojej mamy koleżanki jeździły na łyżwach, więc zaproponowała, żebym również spróbował.

  No i tak to się właśnie zaczęło. 

  W Gdańsku, gdzie się urodziłem, trafiłem do najlepszych trenerów łyżwiarstwa figurowego w Polsce - Państwa Mirosławy i Włodzimierza Brajczewskich.” - opowiada Grzegorczyk. Robert trenował łyżwiarstwo w Gdańsku od 7. roku życia, a w wieku 14 lat przeniósł się do

  Łodzi, żeby rozwijać swoją karierę w klubie ŁTŁF Łódź.

  “Najlepiej wspominam Mistrzostwa Europy w Pradze w 1999. Tam udało mi się osiągnąć najlepszy wynik w mojej karierze - 11 miejsce. Kolejnym wspaniałym wspomnieniem jest ośmiokrotne zwycięstwo Mistrzostw Polski, i to, że mogłem godnie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.”

  Aktualnie, realizuje się jako trener w szwedzkim Trelleborgu.

  “Młodemu pokoleniu chciałbym przekazać, że jeżeli mają marzenia być najlepszymi zawodnikami, powinni skoncentrowali się na celu oraz dawaniu z siebie wszystkiego na każdym treningu. Tylko 100% wysiłku doprowadzi ich do sukcesu.” - dodaje.

  Autor zdj - Jerzy Bukajło

  Podziel się na: