Międzyszkolny Klub Sportowy Axel to działający od ponad 20 lat klub łyżwiarstwa figurowego.
22.08.2021 00:00

  Międzyszkolny Klub Sportowy Axel to działający od ponad 20 lat klub łyżwiarstwa figurowego.Klub MKS Axel posiada wieloletnie tradycje i doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą. Klub od 10 lat  jest również organizatorem międzynarodowych zawodów MENTOR TORUŃ CUP, które są oceniane jako jedne z najlepiej organizowanych w Polsce jak i w Europie.

  W klubie trenuje ok 100 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Najmłodsi adepci łyżwiarstwa pierwsze kroki stawiają w Przedszkolnej Akademii Łyżwiarskiej, następnie w Akademii Łyżwiarskiej. Kolejnym etapem ich edukacji jest trening w jednej z naszych klubowych sekcji: par tanecznych oraz solistów.

  Nasi trenerzy: Sylwia Nowak-Trębacka oraz Dorota i Mariusz Siudkowie, to utytułowani zawodnicy światowej klasy. Dziś przekazują oni swoją łyżwiarską wiedzę młodzieży, która z roku na rok podnosi swoje umiejętności i osiąga coraz lepsze wyniki, nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej.

  Sekcja par tanecznych oraz sekcja solistów

  W sekcji tańców na lodzie, jak i sekcji solistów trenuje po kilkanaście osób reprezentujących wszystkie kategorie wiekowe, rozpoczynając od najmłodszych, 7-letnich dzieci, poprzez kategorie młodzieżowe, juniorów i na seniorach kończąc.

  Najbardziej utytułowaną parą taneczną jest obecnie Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, aktualni Mistrzowie Polski Seniorów, którzy zdobyli 12 miejsce na Mistrzostwach Świata w Sztokholmie, czym zapewnili sobie kwalifikacje olimpijską (Pekin 2022).

   

  Przedszkolna Akademia Łyżwiarska

  Celem projektu jest nauka jazdy na łyżwach dzieci w wieku przedszkolnym pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów i instruktorów MKS Axel.

  Projekt ruszył dwa lata temu i do tej pory swoich sił na lodzie spróbowało już ok 250 dzieci.

  W styczniu br. licencje sportowe uzyskało ok 50 dzieci i tym samym rozpoczęły treningi w ramach Akademii Łyżwiarskiej pod okiem trenerów i instruktorów MKS AXEL.

  Podziel się na: