Poznaliśmy Mistrzów Polski Juniorów 2020
09.02.2020 00:00

W dnia 7-8.02.2020 r. w Krynicy-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w konkurencjach solowych. W Hali Lodowej MOSiR o medale walczyło 20 solistek i 8 solistów.

W konkurencji solistek złoty medal obroniła Ekaterina Kurakova (MKS Axel Toruń). 10. zawodniczka ostatnich Mistrzostw Europy i złota medalista tegorocznych seniorskich Mistrzostw Polski była bezkonkurencyjna i z wynikiem 184,07 pkt. pewnie pokonała rywalki. Srebrny medal - podobnie jak przed rokiem - wywalczyła Oliwia Rzepiel (UKŁF Ochota Warszawa). Uzyskany przez zawodniczkę z Warszawy wynik 127,37 pkt. był jej najlepszym osiągnięciem w obecnym sezonie. Na najniższym stopniu podium stanęła Karolina Białas (UKŁ Spin Katowice). Szesnastolatka ze Śląska zaprezentowała bardzo dobry program dowolny, który pozwolił jej przesunąć się na pozycję medalową z 9. miejsca, które zajmowała po programie krótkim.

W konkurencji solistów zwyciężył Kornel Witkowski (ŁTŁF Łódź). Zawodnik z Łodzi zajmował drugie miejsce po programie krótkim, ale dzięki dobrej dyspozycji w programie dowolnym zdołał wyprzedzić swoich rywali i podobnie jak przed rokiem sięgnąć po tytuł Mistrza Polski Juniorów. Na drugim stopniu podium stanął aktualny Mistrz Polski Seniorów Mikhail Mogilen (MKS Axel Toruń). Trenujący na co dzień w Kanadzie zawodnik nie zdołał powtórzyć wyniku osiągniętego dwa miesiące wcześniej w Mistrzostwach Czterech Narodów w Ostrawie i nie obronił pierwszej pozycji zajmowanej po programie krótkim. Brązowy medal - podobnie jak rok wcześniej - walczył Jakub Lofek (UKŁF Unia w Oświęcimiu). Mistrzowie Polski powiększyli swoją przewagę w rankingu kwalifikacyjnym do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w dniach 2-8.03.2020 r. w Tallinnie.

W konkurencji par tanecznych Mistrzostwa Polski Juniorów 2020 zostały rozegrane w ramach Mistrzostw Czterech Narodów w grudniu 2019 r. w Ostrawie. Złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 2020 wywaliszli wówczas Oliwia Borowska i Filip Bojanowski (MKS Axel Toruń) a srebrne medale przypadły Olivii Oliver i Joshua Andariemu (MKŁ Łódź).

Pełne wyniki Mistrzostw Polski Juniorów w Krynicy-Zdroju.

W ten weekend Krynica-Zdrój, obok krajowego czempionatu juniorów, gościła również rywalizację łyżwiarzy figurowych w ramach ogólnopolskich zawodów o Kryształowy Dzban.

Wyniki zawodów o Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju.