Uczniowski Klub Sportowy Szóstka w Elblągu
04.01.2022 14:22

    Uczniowski Klub Sportowy Szóstka w Elblągu to działający od 16 lat klub łyżwiarstwa figurowego. Jest klubem sportowym zrzeszającym na zasadzie dobrowolności sportowców i miłośników łyżwiarstwa i rolkarstwa. Założycielką UKS Szóstki jest trenerka Beata Kukowska. Przez te lata dzieci szkolone były przez wykwalifikowaną kadrę trenerską (Teresa Bekisz, Beata Kukowska, Joanna Ziemińska, Zuzanna Ziemińska, Joanna Śnigier, Natalia Śnigier, Aleksandra Rusinowska, Jakub Kukowski). Jest to pierwszy i jedyny klub łyżwiarstwa figurowego w historii Elbląga i województwa warmińsko-mazurskiego.

    UKS Szóstka przez wiele lat uczestniczy w projektach Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Program "Chodź na łyżwy" i program "Klub" mają na celu popularyzację łyżwiarstwa wśród dzieci i młodzieży z województwa warmińsko-mazurskiego.

    W klubie trenuje około 70 łyżwiarzy w różnych kategoriach wiekowych. Elbląscy łyżwiarze figurowi mogą poszczycić się wysokimi wynikami, takimi jak 2 razy brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych oraz liczne medale na Mistrzostwach Polski Młodzików i Juniorów Młodszych. W UKS „Szóstka” swoje pierwsze kroki stawiają także najmłodsi podczas zajęć szkółki łyżwiarskiej. Na dalszych etapach rozwoju można dołączyć do sekcji amatorskiej lub wyczynowej. Klub wychodzi naprzeciw oczekiwaniom miłośników tej dyscypliny sportu, dlatego w 2022 roku wznawia zajęcia łyżwiarskie dla dorosłych. Oprócz łyżwiarstwa klub szkoli dzieci i młodzież także w zakresie jazdy figurowej na rolkach. Zawodnicy biorą udział w treningach, pokazach oraz zawodach łyżwiarskich i rolkarskich. Zapraszamy osoby początkujące, jak również zaawansowane, chcące rozwijać swoją pasję.

    Podziel się na: