Klub Unia Oświęcim obchodzi 20-lecie
14.11.2021 18:57

  Zaledwie przed tygodniem odbyły się tam coroczne zawody - Puchar Ziemi Oświęcimskiej. W tym roku impreza odbywała się w celu upamiętnienia 75-lecia poprzednika obecnej struktury klubowej w ramach cyklu stulecia PZŁF.

  Uczniowski Klub Łyżwiarstwa Figurowego „UNIA” w Oświęcimiu powstał prawie dokładnie 20 lat temu - 26. listopada 2001 roku.

  Do kwietnia 2016 roku trenerem koordynatorem klubu była Iwona Mydlarz – Chruścińska. Od pięciu lat funkcję tę pełni Ewa Lofek, która wraz Magdaleną Klatką, Krystyną Jaskółką, Małgorzatą Gałuszką i Adą Wawrzyk oraz konsultantem szkoleniowym Władimirem Dvojnikowem prowadzą zajęcia na lodzie.

  Szkolenie wzbogacone jest zajęciami uzupełniającymi:

  balet – pedagog tańca M. Dorosiewicz – Kotarba,

  akrobatyka - S. Spasow,

  zajęcia wzmacniające – M. Banach,

  zajęcia z przygotowania ogólnego – Z. Kozaczek.,

  trening mentalny - A. Piechnik.

  W klubie aktualnie trenuje 55 zawodników, z czego dwoje z klasą mistrzowską, dziesięcioro w kategorii od seniora do juniora młodszego B oraz 44 młodzików. Klub uczestniczył w wielu projektach szkoleniowych i zgrupowaniach sportowych promujących łyżwiarstwo figurowe i sportową aktywność, min.: „ Chodź na łyżwy”, „Program Klub” oraz w projektach związanych z Budżetem Obywatelski. Zawodnicy wraz z trenerami systematycznie uczestniczą w projekcie charytatywnym na rzecz chorych dzieci o nazwie„Mecz Hokejowy”.

  Na przestrzeni 20 lat zawodnicy klubu zdobyli: 30 medali zawodów Mistrzowskich, 28 medali zawodów Międzynarodowych oraz 13 medali Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W punktacji klubowej tej imprezy, Unia Oświęcim trzy razy stawała na podium, odpowiednio:

  XXIV OOM – 3 miejsce,

  XXV i XXVI OOM – 1 miejsce,

  W 2020 roku klub zajął 1 miejsce w systemie Sportu Młodzieżowego w łyżwiarstwie figurowym.

  “Klub działa w kierunkach: sportowym i społeczno - wychowawczym, co jest korzystne zarówno szkoleniowo, jaki i wychowawczo dla naszych zawodników oraz całej społeczności powiatu oświęcimskiego” - mówi Ewa Lofek.

  Podziel się na: