Już 29 listopada wystartuje XVII edycja Zawodów Mikołajkowych w Łodzi
28.11.2023 13:49

  XVII edycja Zawodów Mikołajkowych rozpocznie się już w najbliższą środę, 29 listopada na łódzkim lodowisku „Bombonierka” im. Marii Olszewskiej-Lelonkiewicz. Wydarzenie pod honorowym patronatem Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej potrwa do 2 grudnia, a udział w nim weźmie rekordowa liczba ponad 360 zawodników z 28 klubów. Organizatorem imprezy jest Miejski Klub Łyżwiarski w Łodzi, a partnerami Związek Łyżwiarstwa Figurowego, Ministerstwo Sportu i Turystyki i Polska Grupa Energetyczna. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

  Przed publicznością zaprezentują się zarówno amatorzy, jak i wyczynowcy, którzy będą rywalizowali  we wszystkich konkurencjach - solistki i soliści oraz pary taneczne we wszystkich kategoriach wiekowych - od klasy wstępnej po seniorów. Oceny zawodników będzie dokonywać grono najlepszych polskich sędziów, w tym po raz kolejny niezwykle doświadczona Halina Gordon-Półtorak, związana z łyżwiarstwem figurowym od ponad 50 lat.

  Podczas imprezy warto zwrócić uwagę m.in. na Laurę Szczęsną, walczącą o kwalifikację do udziału w Mistrzostwach Europy, oraz pary sportowe startujące w kategoriach juniorów i seniorów – Wiktorię Pacha i Szymona Derechowskiego oraz Aleksandrę Malinkiewicz i Piotra Wiśniewskiego. W tym roku ponownie zobaczymy też zawodników z Ukrainy, którzy na co dzień trenują m.in. w klubie Axel Lwów.

  Zawody Mikołajkowe w Łodzi co roku cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony zawodników i widzów. Na wyjątkową popularność imprezy wpływ ma m.in. dobra lokalizacja lodowiska, które położone jest w centralnej Polsce, przedświąteczny termin, który naturalnie kończy pierwszą część sezonu i piękna bożonarodzeniowa oprawa

  "Nasz klub może również pochwalić się doskonałą organizacją podobnych wydarzeń, co gwarantuje niezwykłe widowisko. Podczas imprezy widzowie będą mieli okazję podziwiać również występy w nowej konkurencji - Solo Dance. Mimo że w tym roku nie zobaczymy reprezentantów naszego miasta w tej konkurencji, swoje umiejętności zaprezentują m.in. pary z Gdańska, Torunia, Katowic oraz nowopowstałego klubu ze Zgierza" – powiedziała Jolanta Baryła, prezes Miejskiego Klubu Łyżwiarskiego w Łodzi. 

  Podziel się na: