Zgrupowanie kadry narodowej
09.05.2023 20:06

    W dniach od 24 do 29 kwietnia odbyło się zgrupowanie kadry na lodowisku COS Torwar w Warszawie. Wzięło w nim udział aż 38 uczestników, w tym 24 należących do kadry narodowej oraz 17 trenerów. Było ono jednym z najliczniejszych, jakie miało miejsce w ostatnich latach!

    Głównymi prowadzącymi byli światowej klasy trenerzy – Lorenzo Magri i Angelina Turenko, którzy na co dzień prowadzą m. in. Katię Kurakową. Ponadto, uczestnicy wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez wspaniałych gości. Wśród nich była Anna „YouYa” Jujka, która poprowadziła zajęcia z tańca i interpretacji. Wykład na temat dopingu wygłosiła Uta Kühn z POLADA, a na temat prawidłowego żywienia sportowców dietetyczka Urszula Somow. Dodatkowo każdy z kadrowiczów miał zaplanowane spotkanie z fizjoterapeutą Dawidem Gadulą.

    Ostatniego dnia zgrupowania odbyła się sesja portretowa oraz grupowa, na której zawodnicy zaprezentowali się w nowych strojach. Następnie, po raz pierwszy w historii, prezes PZŁF Jacek Tascher osobiście wręczył powołania do kadry solistom i solistkom z kategorii młodzik, junior młodszy, junior i senior oraz zawodniczkom i zawodnikom par tanecznych z kategorii junior i senior. Uroczyste wręczenie powołań do kadry młodszym zawodnikom par tanecznych oraz zawodniczkom z kategorii jazdy synchronicznej, odbędzie się w czerwcu.

    Podziel się na: