Konkurs na nowy logotyp PZŁF rozstrzygnięty!
01.04.2023 08:10

  W konkursie zostało zgłoszonych aż 450 projektów za co serdecznie dziękujemy. Komisja konkursowa stała przed nie lada wyzwaniem i po kilku posiedzeniach i wielu godzinach dyskusji zostały wyłonione 3 najlepsze projekty. Ostatecznie Komisja wybrała projekt Pani Justyny Chodkowskiej której serdecznie gratulujemy!

  Zdaniem Komisji wyznacza ona nowoczesny kierunek, nowy początek, stawia na wspólnotę i równość. Jest nieoczywiste i ponadczasowe.

  Autorka:

  "Bardzo zależało mi na tym, aby logo wyróżniało się na arenie międzynarodowej. Uważam, że łyżwiarstwo figurowe jest nie tylko dyscypliną sportową, ale też dziedziną sztuki, jak teatr czy balet, dlatego też logo, które reprezentuje nasz kraj w tej dziedzinie, powinno być tego odzwierciedleniem.

  Przygotowany przeze mnie znak zwraca uwagę swoją nieoczywistą, ale bardzo trafną symboliką. Jego wyważona, geometryczna konstrukcja nawiązuje do tradycyjnej polskiej szkoły projektowania, ale jednocześnie sprawia wrażenie bardzo nowoczesnej. Jestem pewna, że w przyszłości byłaby inspiracją dla wielu projektów graficznych związanych z łyżwiarstwem figurowym."

  PZŁF chciałby wyróżnić również projekty autorstwa Pani Marty Gierych i Pana Łukasza Dukowicza, które znalazły się wśród trzech propozycji najdłużej rozważanych przez Komisję konkursową.

  Nowy logotyp ma również wersję biało-czerwoną, która stosowana będzie np. na strojach kadry.

  Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

  Zapraszamy również do zapoznania się z księgą znaku nowego logo PZŁF.

  Podziel się na: